Legalna Żywność Lokalna

W internecie zbierane są podpisy w ramach akcji Legalna Żywność Lokalna. Petycja dotyczy zmian prawnych, które umożliwią zwiększenie legalnej produkcji i sprzedaży lokalnej żywności z pierwszej ręki, od rolników i innych małych rodzinnych wytwórców żywności.

Obecne prawo mocno utrudnia sprzedaż „wiejskich” produktów, bez założenia działalności. Nie każdy jednak czuje się przedsiębiorcą, małe gospodarstwa zajmują się wyrobem towarów wręcz hobbystycznie. W większości krajów Unii Europejskiej prawo dopuszcza drobną produkcję a nawet sprzedaż lekkich alkoholi (jak piwa regionalne czy nalewki) przez internet. W Polsce prawo jeszcze mocno ogranicza tą swobodę. Miejmy nadzieję, że rządzący dopasują wkrótce prawo do próśb producentów i konsumentów.

Podpisz petycję

 Organizatorem akcji są Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i Małopolska Izba Rolnicza. Petycja zawiera pięć kluczowych postulatów dotyczących produkcji  i dystrybucji lokalnej żywności.

Niezależnie czy jesteś producentem czy konsumentem, Twój głos na pewno się przyda!

Kategoria: Wydarzenia
8 odpowiedzi
 1. l.c. pisze:

  PODPISANE! już dawno powinno tak być. Kraj rolniczy a brak wsparcia dla małych producentów lokalnych. Kto lubi smaczne jedzonko niech też poprze temat, w grupie siła!

 2. krzywy pisze:

  Popieram! Właśnie podpisałem;

 3. jan ostrowski pisze:

  Popieram petycję

 4. Urszula Gajewska pisze:

  Oczywiście popieram i podpisuję.

 5. lucyna goik pisze:

  popieram petycję i podpisuję się

 6. bogdan pisze:

  popieramy

 7. tomczyk joanna pisze:

  w koncu zaczeto dzialac

 8. łucja spyra pisze:

  popieram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top