Rolnictwo ekologiczne a literatura

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej skutecznym czynnikiem w edukacji jest własne doświadczenie. Zanim jednak wykonamy coś po raz pierwszy, dobrze jest skorzystać z czyjegoś doświadczenia. Jednym ze sposobów poszerzania wiedzy jest czytanie fachowej literatury, dedykowanej pod rolnictwo ekologiczne w Polsce.
eko-arka-okladkaW temacie zdrowego stylu życia i żywności ekologicznej na naszym rynku znacząco wyróżnia się kwartalnik Eko Arka, które od lat niesie wiedzę do gospodarstw nie tylko ekologicznych. W czasopiśmie znajdziemy wiele interesujących artykułów z takich dziedzin jak: eko rynek, uprawy, przetwórstwo, sprzęt, informacje o targach i relacje. Przedstawiane są także gospodarstwa, których właściciele dzielą się cenną wiedzą, zdobytą w praktyce. Daje to szansę, aby nie tylko samo rolnictwo ekologiczne ale również agro handel rozwijał się jeszcze szybciej.
Poza nakładem papierowym magazyn dostępny jest również w internecie pod adresem www.ekoarka.com.pl. Pełną wersję w formie tradycyjnej można łatwo zamówić poprzez Wydawnictwo Gaj. W pełnej ofercie dostępnej na stronie www.wydawnictwogaj.pl znajdziemy oczywiście dużo innych ciekawych pozycji. Wśród nich przede wszystkim książki i poradniki opisujące ekologiczne sposoby na szkodniki i choroby roślin, sposoby wyrobu produktów ekologicznych czy ziołolecznictwo. Wartym uwagi jest również  Ekologiczny poradnik księżycowy, który ułatwia siewy, uprawę gleby, zbiory i ochronę roślin w najlepszych terminach zgodnych z rytmami fazowymi Księżyca.

Kategoria: Marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top